GAP TURU 20-24 HAZİRAN 2019

20-24 HAZİRAN 2019 GAP PROGRAMI


GAZİANTEP-URFA-MARDİN-ADANA


1.GÜN:Belirlenen yerde misafirlerimizle birlikte buluştuktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz  güzel bir gece  yolculuğu sonrası Gaziantepe ulaşıyoruz ve sabah kahvaltısı için  Antep şehir merkezine ulaşıyoruz. Keyifli bir kahvaltının ardından ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Cami Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Burada ki gezimizin ardından Halfetiye doğru yola çıkıyoruz Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kalenin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Halfeti'den ayrıldıktan sonra Urfa'ya doğru yola çıkıyoruz konaklama otelimizde (dileyen misafirlerimiz sıra gecesi turumuza katılabilir)


2.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz,sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. (KAZI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE KAPALI OLABİLİR AÇIK İSE GEZİ YAPILACAKTIR)Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz Sonrasında Harran`dan ayrılıp Mardin’de bulunan otelimize yerleşiyoruz akşam yemeği ve canlı müzik otelimizde bizi bekliyor.


3.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, "Gündüz Seyranlık; Gece Gerdanlık" Mardin şehrinde ilk gezi durağımız Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani`sinden-Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardinde gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız Artuklu sanatının tüm inceliklerini taşıyan Taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Medreseden ayrılıyor ve taş kaplı dar sokaklarında yürümeye devam ediyoruz ve vereceğimiz serbest zaman sonrası .Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat`a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Midyat`ta ilk olarak Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından tarihi çarşı meydanında yöresel Telkâri (Gümüş Tel İşlemeciliği) işlemecilerinde serbest zaman vereceğiz. Tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrasında yakın zamanda bir müzeye çevrilen Midyat Halk Evi`ne gidiyoruz. İnsanların yerin altına kazdıkları tüneller restore edilerek tünelin bir ucundan diğerine sergilemek amacı ile konulan eski günlük kullanım eşyalarını görüyoruz.

 Ardından Hasankeyf`e hareket ediyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp gezimizi tamamlıyoruz ve sonrasında Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN:
Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası,Adana’ya doğru yola çıkıyoruz.Panoramik olarak yapacağımız gezi sonrası öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası gezimizi tamamlıyor ve Konya’ya dönüş için yola çıkıyoruz,bir başka gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
4 SABAH KAHVALTISI
2 AKŞAM YEMEĞİ
LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
ORFOZ TURİZM REFAKATİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
URFA SIRA GECESİ
HALFETİ TEKNE TURU
OTELDE KONSEPT DIŞI HARCAMALAR
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

KİŞİ BAŞI KATILIM ÜCRETİ :850 TL

                              06-12 YAŞ: 595 TL

                              01-06 YAŞ: 300 TL

BONUS ve WOLRD KART 5 TAKSİT 900 TL 

Copyright © 2015 - Orfoz Turizm - Tüm hakları saklıdır.